Jak zyskać 2 tygodnie w roku?

Czy jest to możliwe?

Zastanawiasz się jak to się dzieje, że czas przecieka Ci przez palce? Nie wiesz jak to się dzieje? Witam Cię w Klubie Wiecznie Będących w Niedoczasie.

Każdemu zdarza się, że jego cenny czas  upływa mu na drobnych czynnościach, które zsumowane dają imponującą ilość minut. Przykład? Oglądanie telewizji. Jeśli poświęcasz na tę czynność:

2 godziny dziennie,

to daje 14 godzin tygodniowo,

średnio 60 godzin miesięcznie,

 czyli 730 godzin rocznie,

co daje prawie 30 i pół doby oglądania telewizji w ciągu roku.

Wyobraź sobie, że oglądasz telewizję przez 30 pełnych dób, dzień i noc, bez przerwy. Patrzysz w magiczne migające płaskie pudełko jak zahipnotyzowany przez CAŁY MIESIĄC. Czy to nie jest imponująca ilość czasu?

Wystarczy, że ograniczysz czas do 1 h dziennie, a zyskasz 15 dób wolnego czasu.

To pełne DWA TYGODNIE. Robi wrażenie?

 

Zastanów się co zrobisz z zaoszczędzonym czasem?

Pojedziesz na wakacje? Spędzisz czas z bliskimi? Pójdziesz na spacer? Zrelaksujesz się? Poćwiczysz? Co jest dla Ciebie ważne? Cenne? Istotne? Zrób własną LISTĘ RZECZY WAŻNYCH. 

To tylko jeden z przykładów. Inne, drobne wydawałoby się czynności, to pogaduszki przez telefon, plotki, ploteczki, wysłuchiwanie wiecznie żalących się i niczego nie zmieniających w swoim życiu Twoich znajomych.

Policz ile czasu spędzasz na takich rozmowach dziennie. W domu, w pracy.  Policz uczciwie. I zastanów się czy tego właśnie chcesz? Czy stać Cię na to? Tym bardziej, że masz tylko jedno życie, a czas płynie nieubłaganie do przodu.

 

Jak więc zyskać 2 tygodnie w roku?

Wybierz jeden nawyk, który chcesz zmienić. Nie wiesz jaki?

Zapisz się na mój darmowy kurs „JAK ZYSKAĆ 2 TYGODNIE W ROKU?”  (otrzymasz dodatkowo BONUS niespodziankę) i działaj krok po kroku:

 

KROK 1.  Zastanów się jak teraz spędzasz swój czas. Zapisz to w DOBOWA KARTA SAMOOBSERWACJI.

KROK 2. Wybierz jedną TWOJĄ ŻÓŁTĄ KARTECZKĘ Wpis-nr-6. Noś ją ze sobą w telefonie albo wydrukowaną w portfelu. Niech przypomina Ci nad czym aktualnie pracujesz (na przykład nad swoją listą zadań albo nad eliminacją tak zwanych wampirów energetycznych – mowa tu o kradnących czas i uwagę znajomych).

KROK 3. Konsekwentnie pracuj nad zmianą, dopóki nie zyskasz tego, co sobie założyłeś. Ciesz się efektami.

KROK 4. Jeśli jesteś gotowy do dalszej pracy? Świetnie!  Zacznij od punktu 1.

 

Na co jeszcze czekasz?

Nie zwlekaj. Szkoda na to czasu 🙂

Krok po kroku zacznij kontrolować swoje życie. Niech czas pracuje dla Ciebie. Niech Twoje życie dzięki Tobie zyska lepszą jakość na co dzień. Bądź odpowiedzialny za siebie i swoje życie, ciesz się tym. Czerp z tego satysfakcję. Bądź kreatorem własnego życia. Codziennie.

Możesz zacząć od małego, ale najważniejszego PIERWSZEGO KROKU.

Gorąco zapraszam Cię do tej podróży.

 

Podziel się ze mną swoimi doświadczeniami w komentarzach.

 

AUTOR

agatalimanówka b-w - KopiaAgata Limanówka

praktyk i psycholog biznesu, trener rozwoju osobistego, mentor i coach ICF.

Szlifuje diamenty, dopóki nie zaczynają idealnie błyszczeć. Narzędzia dzięki, którym uzyskuje tak jasny blask to szkolenia, coaching i mentoring.

Jest przekonana, że najważniejsi są ludzie. Pracuje z klientami indywidualnymi i korporacjami. Pomaga im tworzyć i wdrażać indywidualne strategie efektywności.

Autorka programów rozwojowych, wielu publikacji naukowych oraz bloga o rozwoju osobistym.

Publikuje m.in. w portalu natemat.pl.