Celebruj życie! 10 sposobów na energię i uśmiech każdego dnia życia.

Oto inspirująca historia, której miałam przyjemność doświadczyć w swojej pracy.

Co takiego się wydarzyło?

Otóż niedawno miałam olbrzymią przyjemność pracować z pewną klientką, która w trakcie spotkania zaczęła opowiadać o tym jak ważne jest dla niej pozytywne nastawienie do życia. Zauroczyła i zafascynowała mnie jej energia i moc z jaką o tym mówiła. Co więcej, była żywym dowodem na to, że można krok po kroku wprowadzić w swoje życie pozytywne nawyki i czerpać z tego satysfakcję.

 

         Był okres w jej życiu, kiedy nie miała motywacji do żadnego pozytywnego działania. Właściwie czekała, co przyniesie jej kolejny dzień, praca, domowe, obowiązki, spotkania z koleżankami. Była przekonana o tym, że nic więcej w życiu jej nie spotka, że jej życie będzie wyglądać tak samo do ostatniego dnia jej życia.

 

         Co się stało tak ważnego, że zmieniła diametralnie swoje życie? Otrzymała nową ciekawą pracę i musiała się przeprowadzić w inne miejsce. Zmieniła nie tylko pracę, ale i otoczenie. I to był właśnie kluczowy moment w jej życiu. Potraktowała to jak szansę. Spojrzała na swoje życie z zupełnie innej perspektywy i postanowiła zmienić kilka rzeczy w swoim życiu. Nie od razu, ale krok po kroku.

 

Oto najważniejsze rzeczy, które zmieniła:

 

Po pierwsze ograniczyła do minimum kontakty narzekających na wszystko znajomych ze swojego życia. Postawiła zdrowe granice. Dzięki temu może poświęcić zaoszczędzony czas na spotkania z osobami myślącymi podobnie do niej.

 

Po drugie nie ogląda seriali. Uważa, że jej własne życie jest na tyle inspirujące i ciekawe, że nie musi emocjonować się światem mydlanych oper. Z zaangażowaniem ogląda starannie wybrane przez siebie filmy. Szanuje swój czas.

 

Po trzecie rusza się każdego dnia – spaceruje, chodzi z kijkami, chodzi na basen, piechotą do pracy (ponieważ ma blisko) i na zakupy. Każda forma ruchu jest dla niej świetna. Dzięki temu zgubiła 15 kilogramów, zupełnie mimochodem, “przy okazji” 🙂

 

Po czwarte utrzymuje umysł w świeżości, rozwiązuje łamigłówki, testy, ponadto czyta książki. Każdego wieczoru przed zaśnięciem czyta literaturę piękną, która sprawia jej przyjemność i jest dla niej relaksująca.

 

Po piąte pije wodę – policzyła ile musi wypić szklanek wody, aby nawodnić swoje ciało. (Jeśli chcesz wiedzieć ile szklanek wody musisz wypić, wystarczy, że podzielisz swoją wagę przez 14 jeśli prowadzisz mało aktywny tryb życia. Jeśli uprawiasz sport podziel swoją wagę przez 11). Jeśli uwielbiasz kawę, jak ja 🙂 dodaj do każdej wypitej filiżanki jeszcze 2 szklanki wody. Popijaj wodę przez cały dzień. Noś ze sobą butelkę wody, wtedy na pewno nie zapomnisz jej wypić.

 

Po szóste ograniczyła słodycze i cukier – co oczywiście nie znaczy, że ich sobie odmawia – ogranicza go w ciągu tygodnia korzystając między innymi ze stewii (rośliny idealnie zastępującej cukier) i słodkich owoców, natomiast w każdy weekend piecze ciasto i z przyjemnością celebruje jego degustację. Na pięknym talerzyku, w towarzystwie kawy w uroczej filiżance, bez pośpiechu, w miłym towarzystwie. To są te chwile, dzięki którym życie jest cudowne i daje jej satysfakcję.

 

Po siódme – je warzywa (pół kilograma dziennie) i 2 jabłka dziennie, aby dbać o zdrowie ciała.

 

Po ósme – ma swoje codzienne rytuały – pije wodę wodą z cytryną każdego ranka i każdego dnia skupia się na tym, co jest dobrego w jej życiu, co wywołuje delikatny uśmiech na jej twarzy.

 

Po dziewiąte nie spieszy się i ma dobry nastrój. Cieszy się każdą chwilą – jedzeniem, spotkaniami z innymi ludźmi, pracą i tym, że realizuje swoje marzenia, na przykład te związane z dalekimi podróżami.

 

Po dziesiąte – uśmiech, dobry nastrój, pozytywna energia i humor nie opuszcza jej przez cały dzień. Inni ludzie pragną kontaktu z nią, bo przede wszystkim dba o siebie. Pozytywnie myśli o sobie i o innych, praca jest jej pasją i dlatego jej nie stresuje. Uwielbia wyobrażać sobie co jeszcze dobrego czeka ją w życiu, to ją ekscytuje i motywuje do poszukiwania nowych wyzwań – na przykład rozpoczęcia nowego kierunku studiów. Nie spoczywa, bo wie, że życie jest ciekawe, inspirujące i kryje jeszcze przed nią wiele wyzwań i tajemnic.

 

         Mnie również nie schodzi uśmiech z twarzy, kiedy w mojej pracy psychologa, trenera, mentora i coacha mam olbrzymią przyjemność pracować z tak cudownymi, inspirującymi osobami. To daje mi satysfakcję.

         Śmiało, możesz mi zazdrościć mojej pracy 🙂

         A jak Ty celebrujesz swoje życie?

         Podziel się ze mną swoimi sposobami w komentarzach. Udostępnij ten wpis, aby zainspirować swoich znajomych do pozytywnych zmian 🙂

 

AUTOR

agatalimanówka b-w - KopiaAgata Limanówka

praktyk i psycholog biznesu, trener rozwoju osobistego, mentor i coach ICF.

Szlifuje diamenty, dopóki nie zaczynają idealnie błyszczeć. Narzędzia dzięki, którym uzyskuje tak jasny blask to szkolenia, coaching i mentoring.

Jest przekonana, że najważniejsi są ludzie. Pracuje z klientami indywidualnymi i korporacjami. Pomaga im tworzyć i wdrażać indywidualne strategie efektywności.

Autorka programów rozwojowych, wielu publikacji naukowych oraz bloga o rozwoju osobistym.

Publikuje m.in. w portalu natemat.pl.