Pamiętasz jeszcze o swoich noworocznych postanowieniach?

Jeśli pamiętasz jeszcze co postanowiłeś w ferworze świąteczno-noworocznych zobowiązań, to świetnie!

Jeśli natomiast masz jeszcze wewnętrzną motywację do ich realizacji, to poniższa prezentacja pomoże Ci w osiągnięciu Twojego celu. Jeśli nie – zanim skończysz czytać ten wpis – odświeżysz swoją motywację do działania, co więcej podejmiesz je i zmierzysz się sam ze sobą.

Zapraszam nie tylko do jej obejrzenia, ale przede wszystkim do zastosowania zawartych w prezentacji 9 kroków pozwalających zmienić nawyk negatywny w nawyk pozytywny. Sam mechanizm nawyku nie jest ani dobry ani zły – natomiast to właśnie Ty możesz go wykorzystać albo dobrze albo źle.

 

Jak to zrobić?

Zastanów się co wyzwala Twoje określone zachowanie, jaką masz z tego korzyść (jakie swoje potrzeby zaspokajasz), następnie uświadom sobie co się dzieje z Twoimi emocjami, myślami, jak reaguje Twoje ciało, jak to wpływa na Twoje zachowanie w stosunku do innych – zarówno prywatnie, jak i na gruncie zawodowym.

Kolejny krok to wypisanie listy pozytywnych „zaspokajaczy” Twoich potrzeb. Następnie wystarczy, że zaplanujesz swoje działania i zamienisz „zaspokajacze” negatywne na pozytywne.

Ostatni krok jest najżmudniejszy i to on tak naprawdę jest największym wyzwaniem – musisz utrzymać przez kilka tygodni nowe zachowanie, dopóki nie stanie się Twoim automatycznym nawykiem.

Potem pozostaje Ci tylko cieszyć się, że osiągnąłeś swój cel.

 

Na co zwrócić uwagę?

Nie wyznaczaj sobie wielu celów jednocześnie. Wystarczy jeden.

Osiągnij poziom zadowalający dla Ciebie, niekoniecznie mistrzowski. Zakładamy często, że aby osiągnąć jakiś cel musimy zrobić to perfekcyjnie. Otóż nie – wystarczy osiągnąć rozwiązanie, które jest wystarczające, a nie idealne. To podobnie jak z ewolucją – zakładamy, że ewolucja dąży do idealnych rozwiązań, a to nieprawda. Ewolucja szuka rozwiązań wystarczających i idzie naprzód. Ty zrób tak samo.

Zapraszam Cię do obejrzenia prezentacji i do działania:

 

Udostępnij prezentację, jeśli uważasz, że inni też mogą z niej skorzystać.

 

 

AUTOR

agatalimanówka b-w - KopiaAgata Limanówka

praktyk i psycholog biznesu, trener rozwoju osobistego, mentor i coach ICF.

Szlifuje diamenty, dopóki nie zaczynają idealnie błyszczeć. Narzędzia dzięki, którym uzyskuje tak jasny blask to szkolenia, coaching i mentoring.

Jest przekonana, że najważniejsi są ludzie. Pracuje z klientami indywidualnymi i korporacjami. Pomaga im tworzyć i wdrażać indywidualne strategie efektywności.

Autorka programów rozwojowych, wielu publikacji naukowych oraz bloga o rozwoju osobistym.

Publikuje m.in. w portalu natemat.pl.